Buty do biegania – najważniejsze informacje

Czy wiesz, jakie buty do biegania są dla Ciebie odpowiednie? Jeśli nie, to zapomnij o tym! Najwyższy czas się nauczyć. Najlepszym sposobem na znalezienie idealnej pary butów jest ich przymierzenie. Istnieje tak wiele różnych marek, modeli i stylów, że nie wiadomo, od czego zacząć. Na szczęście my zrobiliśmy to wszystko za Ciebie. Poniżej przedstawiamy nasze najważniejsze wskazówki dotyczące tego, jakie buty do biegania są dla Ciebie odpowiednie.

Poznaj swoje cele przed zakupem

Zanim wyłożysz choćby złotówkę na nową parę butów do biegania https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-do-biegania/, powinieneś dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj biegania chcesz uprawiać. Jeśli chcesz poprawić swój czas na dystansie 5K lub 10K, wybierz model ortocentryczny.

Jeśli chcesz pokonać dystans, wybierz buty o konstrukcji minimalistycznej. Jeśli chcesz po prostu biegać po mieście, wybierz model podstawowy. Nie ma sensu marnować pieniędzy na świetną parę butów, jeśli chcesz tylko biegać po okolicy. Przymierzaj różne buty, aż znajdziesz odpowiednią parę.

Zdecyduj, czy zależy Ci na szybkości, czy wytrzymałości

Szybkość i trwałość to dwa aspekty, które powinny znaleźć się na każdej liście butów do biegania. Jeśli jesteś początkującym biegaczem i planujesz biegać po wszystkich rodzajach nawierzchni, pamiętaj o wybraniu trwałego modelu.

Stare buty do biegania łatwo skrzypią i stukają, kiedy w nich chodzisz, co może mieć wpływ na Twoją wydajność. Podobnie, jeśli biegasz już od jakiegoś czasu, możesz zauważyć, że nowe buty zużywają się szybciej niż stare. Trwałość jest ważna, ale podobnie jak szybkość. Więc wybierz takie buty, które będą wytrzymałe.

Wiedz, jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze

Być może nie wiesz, jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze, bo nie przemyślałeś ich wystarczająco dokładnie. Jeśli biegasz po betonie i asfalcie, potrzebujesz buta, który bez problemu zniesie zużycie wynikające z regularnego użytkowania. Jeśli dużo biegasz po szlakach, możesz potrzebować buta, który zachowa swoją przyczepność w brudzie i piasku.

Jeśli biegasz na bieżni, możesz potrzebować buta, który będzie bardziej wytrzymały, tak aby mógł sprostać rygorom biegu treningowego. Czasami nie wiesz, czego potrzebujesz, dopóki nie przymierzysz. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, przymierz parę butów do biegania w sklepie. Prawdopodobnie od razu zauważysz, jaki rodzaj butów najbardziej Ci odpowiada.

Comments are closed.