Co wybrać dla naszego dziecka – rolki czy wrotki?

Chcesz by twoje dziecko rozpoczęło swoją przygodę z jazdą na kółkach. Jednak nie bardzo wiesz, co będzie dobre na początek. Rolki od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem, a rolkarzy w każdym wieku można spotkać w parkach i na placach. Z kolei wrotki powoli wracają do gry i chętnie sięgają po nie również dorośli. Co więc wybrać dla naszego dziecka na początek – rolki czy wrotki?

Rozpoczęcie przygody

Gdy twoje dziecko ma 5, 7 czy 9 lat i dopiero rozpoczyna swoją przygodę z butami na kółkach warto postawić na wrotki dla dzieci. Dzięki czterem kółkom są dużo stabilniejsze i łatwiej utrzymać w nich równowagę. Ponadto są dużo wolniejsze od rolek – dlatego, gdy maluch nauczy się już w nich jeździć, nie będziesz się obawiał zawrotnych prędkości, które mógłby w nich osiągać. Na początek i pierwsze nauki to zdecydowanie trafiony wybór.

Różnorodne modele, wzory i kolory

Producenci zarówno rolek, jak i wrotek dla dzieci wychodząc naprzeciw klientom prześcigają w wymyślaniu ciekawych rozwiązań i przepięknych kolorów i wzorów. To ważny aspekt szczególny dla dzieci. Maluchy uwielbiają bajeczne kolory, dlatego też jazda np. na takich rolkach będzie dużo większą frajdą.

Wrotki dla dzieci i dorosłych

By zaszczepić frajdę z jazdy na wrotkach, warto by rodzice również zaczęli na nich jeździć. To świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo to możliwość spalenia zbędnych kilogramów, poprawa kondycji oraz praca nad równowagą i stabilnością. Za sprawą rolek mamy możliwość skorygowania postawy oraz wprawienia w ruch wszystkich mięśni. Kto wie, może w najbliższy weekend warto wybrać się całą rodziną na rolki?

Comments are closed.