Dla kogo jest lina do ćwiczeń?

Lina do ćwiczeń to doskonały wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności preferują trening siłowy. Pamiętać należy jednak o tym, że treningi siłowe przy pomocy liny nie są jednak dla każdego dobrym wyborem. Wspinanie się może okazać się bardzo dużym obciążeniem dla ramion. Aby wspiąć się na samą górę potrzebna jest bardzo duża siła. Nawet zawodowi sportowcy, którzy trenują latami na hantlach mogą mieć mniejsze lub większe problemy przy podejściu do liny.

Dlaczego lina do ćwiczeń nie jest dla każdegolina do cwiczen

Profesjonalna lina do ćwiczeń angażuje mięśnie, które rzadko kiedy wykorzystywane są przy pozostałych ćwiczeniach. Między innymi dlatego też, nawet osoby trenujące bardzo długo, mogą mieć problem, aby z nią się zmierzyć. Warto wspomnieć także i o tym, że lina do ćwiczeń wymaga sporego skoordynowania ciała. Niektóre ćwiczenia są bardzo męczące, dlatego też przydać może się spora determinacja.

Profesjonalne liny wspinaczkowe

Liny wspinaczkowe bardzo często używane są podczas mniej lub bardziej ekstremalnych wycieczek w góry. Wybierając liny wspinaczkowe należy idealnie dopasować udźwig do własnej masy ciała. Podczas prowadzenia na skałach doskonale sprawdzą się zwykłe liny pojedyncze. Ich grubość waha się od 8 do 11 mm. Jest to najlepszy wybór dla początkujących alpinistów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę ze wspinaczką. Liny połówkowe doskonale sprawdzą się z kolei na dość skomplikowanych trasach.

Comments are closed.