Dlaczego warto zaopatrzyć się w dobry pokrowiec na narty?

Narciarstwo jest jedną z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku. Nic w tym dziwnego, w końcu mało który sport pozwala na poczucie emocji na takim poziomie w mroźnych, zimowych warunkach. Z kolei narciarz to osoba, która musi przykładać szczególną uwagę do dbania o swój ekwipunek. Solidne, ciepłe buty, niezawodne gogle, bezpieczny kask, dobre kijki…

Wszystko to stanowi nierozłączną część każdego narciarza. Jednak przede wszystkim, musi on zadbać o swoje narty, które mimo swojej delikatności i podatności na wszelkiego rodzaju szkody, stanowią przedłużenie nóg każdego miłośnika sportów zimowych. Dlatego warto, aby narciarz zaopatrzył się w pokrowiec na narty, aby mieć pewność, że zawsze będą one w najlepszym możliwym stanie.

Czemu warto używać pokrowca na narty?

Najważniejszą cechą każdej torby narciarskiej jest to, że chroni ona sprzęt zarówno przed uszkodzeniami fizycznymi, jak i czynnikami pogodowymi. Narty zwykle są delikatne i podatne na obrażenia, dlatego ich nieodpowiedni transport i przechowywanie może narazić użytkownika nie tylko na liczne wydatki, ale też na wypadek podczas zjazdu ze stoku. Oczywiście, wielu sportowców również przywiązuje się emocjonalnie do swoich nart, dlatego ich uszkodzenie będzie dla nich okropnym przeżyciem.

Jednak to nie wszystko, ponieważ niezabezpieczone narty stanowią również zagrożenie dla otoczenia. Długi, nieustabilizowany i niewygodny do przenoszenia sprzęt bardzo łatwo może o coś zahaczyć i doprowadzić do licznych szkód lub wypadków. Szczególnie często niszczy on samochody, ponieważ naostrzone narty bardzo łatwo zarysowują lakier, czy szyby. Warto też wspomnieć, że pokrowce na narty są odciążeniem dla właściciela, który może je przenosić w prosty i wygodny sposób, niezależnie od trasy, jaką ma do pokonania.

Co cechuje dobry pokrowiec na narty?

Tym, co najważniejsze w dobrym pokrowcu na narty, to jego wytrzymałość. Wiadomo, że torba powinna przede wszystkim chronić swoją zawartość, dlatego wybranie słabo wykonanego produktu, ze względu na atrakcyjną cenę, jest krytycznym błędem. Materiał powinien być też wodoodporny, nie tylko po to, by chronić narty przed złymi warunkami pogodowymi, ale też w celu zachowania suchości pokrowca po włożeniu do niego mokrych od śniegu nart.

Pokrowce na narty muszą być też przewiewne, ponieważ pozostałości śniegu na nartach, po zmianie stanu skupienia, mogą doprowadzić do licznych szkód, a nawet do powstawania pleśni wewnątrz pokrowca. Ostatnią ważną cechą jest wygoda użytkowania. Należy zwrócić uwagę na to, czy przeniesienie nart w pokrowcu nie będzie stanowiło żadnego problemu dla właściciela.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec do nart?

Przede wszystkim trzeba dobrze dopasować rozmiar pokrowca do przechowywanych w nim nart. Szacuje się, że pokrowiec powinien być od nich większy o 5-10 centymetrów, aby wkładanie i wyciąganie sprzętu nie sprawiało żadnego problemu. To samo tyczy się jego szerokości, powinna być ona trochę grubsza od nart, jednak nie za gruba, aby uniknąć zbędnego luzu. Należy też mieć na uwadze, że pokrowce są produkowane z myślą o specyficznym typie nart, a więc narty zjazdowe nie będą nadawać się do pokrowca na narty do biegania.

Co z dodatkowym ekwipunkiem?

Warto zakupić również pokrowiec na buty narciarskie. Ta część ekwipunku również jest niełatwa w transporcie, zwłaszcza że może przyczynić się do licznych zabrudzeń w samochodzie. Dobry pokrowiec na buty narciarskie nie tylko ułatwi transport, ale też ochroni je przed wszelkimi uderzeniami. Tego typu pokrowce bardzo często są wyposażone w przegródki na resztę ekwipunku, tj. gogle, kask, czy rękawice, a także w dywanik ułatwiający ubranie butów na parkingu samochodowym. Coraz częściej spotyka się także pokrowce z systemem ogrzewania, zapewniające niezwykły komfort każdemu użytkownikowi podczas mroźnych dni.

Comments are closed.