Jak wybrać dobry licznik rowerowy z podświetleniem?
Chyba każdy z nas lubi czasami (a może i częściej) wybrać się na przejażdżkę rowerową, podczas której poczuje we włosach wiatr, a w nogach przejechane kilometry. Jednak jeśli chcielibyśmy poznać dokładną długość przejechanej trasy, znacznie lepiej skorzystać z licznika rowerowego!
Dlaczego warto zdecydować się na licznik?
Licznik rowerowy z podświetleniem, nie jest oczywiście sprzętem bezwzględnie potrzebnym do udanej jazdy, jednak jest bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu możemy monitorować szybkość jazdy i przejechane kilometry, a w większości modeli również spalone kalorie.
Takie akcesorium może więc nie tylko dawać nam informację o pokonanym dystansie, ale również być doskonałym motywatorem i miernikiem aktywności fizycznej!
Licznik z podświetleniem czy bez niego?
Jednym z wielu kryteriów, którymi można różnicować modele liczników rowerowych jest funkcja podświetlania czytnika. Chociaż na pierwszy rzut oka, użyteczność ta może nie mieć wielkiego znaczenia, to podczas jazdy okazuje się jednak przydatna.
Z doświadczeń kolarzy jednoznacznie wynika, że podczas jazdy w godzinach wieczornych i nocnych, a także w święcącym na licznik, ostrym słońcu, odczytywanie danych jest utrudnione. Jest to o tyle istotne, że wiele modeli ma wbudowaną nawigację czy zegar wskazujący aktualną godzinę.
Licznik rowerowy z podświetleniem – jak wybrać model dla siebie?
Szukając odpowiedniego dla siebie modelu, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, jakich funkcji tak naprawdę potrzebujemy. Jednym z nas wystarczy podstawowa wersja z licznikiem kilometrów, szybkości i kalorii, natomiast inni potrzebowali będą czytelnej nawigacji czy możliwości przeniesienia danych z miernika do aplikacji na telefonie czy komputerze.
Ilość funkcji, wygląd, a także i cena poszczególnych modeli tworzą bardzo szeroki pułap możliwości zakupu, dlatego warto przed podjęciem decyzji popytać wśród doświadczonych osób z grona rodziny i znajomych lub wykonać mały research w internecie, który pozwoli nam poznać mocne i słabe strony danego urządzenia.