Jaki drążek do podciągania wybrać?

Drążki do podciągania to jedne ze sprzętów najczęściej wykorzystywanych podczas ćwiczeń w domu. Świetnie sprawdzają się przy ćwiczeniach siłowych, w dużym stopniu wzmacniają też mięśnie pleców. Jaki drążek z dostępnych na rynku najlepiej wybrać?

Rodzaje drążków do podciągania

drążek do sufitu

Wśród dostępnych na rynku drążków można wyróżnić trzy rodzaje: drążek rozporowy, drążek do sufitu i na ścianę. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Najlepsze drążki należy zawsze kupować w profesjonalnych sklepach sportowych, tak aby mieć pewność co do ich jakości i bezpieczeństwa. Większość amatorów sięga po drążki rozporowe, które montuje się na framugach drzwi. Są stosunkowo proste w montażu i bezpieczne, o ile używa się ich zgodnie z przeznaczeniem. Osoby bardziej doświadczone sięgają po nie jednak rzadziej, jako że zapewniają niedużą swobodę ruchu i nie są odpowiednie dla osób wysokich.

Jaki drążek wybrać?

Drążki rozporowe polecane są przede wszystkim dla dzieci, młodzieży i osób niskich, jako że przy wyższym wzroście są niewygodne. Nie sprawdzają się też w przypadku każdego typu futryny. Z kolei sięgając po drążki do sufitu lub na ścianę należy wcześniej upewnić się, czy powierzchnie te są w pełni do nich dostosowane. Zwłaszcza w przypadku drążków ściennych, powierzchnie mogą nie wytrzymać obciążenia. Montując wszystkie drążki należy przede wszystkim przestrzegać zasad bezpieczeństwa i instrukcji obsługi. Z tego typu sprzętów należy też zawsze korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem, tak aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Comments are closed.