Odzież do biegania- jak ją wybrać?

Odzież do biegania powinna zapewniać komfort i wysoki poziom swobody. W związku z tym powinna być elastyczna, miękka i przyjemna w dotyku, a jednocześnie zapewniać komfort termiczny niezależnie od warunków pogodowych. Rodzaj i liczba ubrań uzależniona jest od poziomu zaawansowania biegacza, ale także jego indywidualnych potrzeb. 

Czym kierować się przy wyborze odzieży do biegania?

Decydując się na zakup odzieży do biegania https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/odziez-do-biegania/, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej materiał. Zastosowana technologia i materiały odpowiadają za skuteczne odprowadzanie wilgoci z organizmu wpływając na komfort biegacza.

Materiał powinien także zabezpieczać przed podmuchami wiatru i chłodem, szczególnie w chłodniejsze dni. Z kolei latem materiał powinien być lekki, szybkoschnący i przewiewny. 

Jak dobrać odzież do biegania zimą?

Aby zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa podczas biegania zimą, odzież powinna być, posiadać odblaskowe detale. Ważne jest również to, aby była termoaktywna i odpowiednio ocieplana. Kluczowy jest także sposób ubierania, czyli na tzw. cebulkę.

Oprócz standardowego wyposażenia: koszulki, kurtki, bielizny termoaktywnej, spodni i butów, należy także zainwestować w czapkę i rękawiczki. Niektórzy biegacze decydują się również na kominy lub inne akcesoria otulające szyję.

Odzież do biegania zimą powinna być wykonana z tkanin syntetycznych, które przepuszczają powietrze i umożliwiają odprowadzanie nadmiernej ilości ciepła. 

W okresie zimowym obowiązuje reguła 10 stopni, co oznacza, że gdy na zewnątrz jest minus 5 stopni, należy ubrać się tak, jakby termometr wskazywał pięć stopni na plusie. 

Po rozgrzewce gdy mięśnie się rozgrzeją, biegacz może poczuć się bardziej komfortowo. W ten sposób można też uniknąć przegrzania organizmu, co może w takich warunkach grozić przeziębieniem.

Comments are closed.