Raki na buty- jak wybrać najlepsze?

Wycieczki po górach, czyli popularny już trekking stały się dla wielu z nas idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i wypoczynek na łonie natury. Nie da się bowiem ukryć, że nic nie jest wstanie poprawić nam humoru bardziej niż górska wyprawa w towarzystwie całej rodziny lub zupełnie w pojedynkę. Podczas niej możemy nie tylko napawać się pięknym krajobrazem, ale co najważniejsze będziemy mogli także mieć chwilę na refleksję i przemyślenia. Nie da się jednak ukryć, że przyda się nam także odpowiednie wyposażenie na taką górską wędrówkę. Jednym z jego elementów będą raki na buty, które pomogą nam zachować stabilność podczas zdobywania kolejnych, górskich szczytów. Jednak na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Raki na buty- ilość kolców i sposób mocowania

W momencie kiedy zapadła decyzja odnośnie tego, że potrzebne są nam raki na buty, wówczas z pewnością w naszej głowie rodzi się wiele wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób będzie można je wybrać. Z pewnością wybierając się do sklepu stacjonarnego lub przeglądając strony sklepów internetowych z pewnością uda się nam zauważyć, że raki do butów wspinaczkowych to maksymalnie zróżnicowana kategoria produktowa. Wobec tego na co warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, w momencie wyboru raków? Otóż:

  • ilość kolców- to z pewnością jeden z podstawowych parametrów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając raki na buty. W tym momencie można śmiało powiedzieć, że im więcej kolców, tym lepiej dla nas samych. Takie raki zagwarantują nam bowiem maksymalną przyczepność i sprawią, że nasz każdy krok będzie jeszcze stabilniejszy.
  • sposób mocowania- raki na buty zwykle powinny dać się bardzo prosto zamocować, a także zdemontować. Warto więc na to również zwrócić uwagę, gdyż z pewnością nie chcemy mieć większych problemów z tym, by założyć raki na buty lub po prostu je zdjąć.

Dwa, powyżej wymienione parametry z całą pewnością warto uwzględnić w momencie, kiedy zdecydujemy się na zakup raków na buty.

Raki na buty i materiał wykonania zębów

Raki na buty nie będą miału najłatwiejszego zadania. Podczas górskich wypraw nie jednokrotnie zderzą się one z twardymi skałami, a dodatkowo muszą mieć one odpowiednią siłę, by solidnie wbić się w ziemię podczas wycieczki po górskim szlaku. Wobec tego wybierając raki na buty musimy szczególną uwagę zwrócić na to, z jakiego materiału wykonane są zęby. Z pewnością nie chcemy, by złamały się one przy najbliższym kroku. Im solidniejszy materiał zębów, tym dłużej i efektywniej posłużą nam nasze raki na buty.

Comments are closed.