Worek do treningu

Jakie worki treningowe powinna stosować osoba początkująca? Jak dobrać worek do własnych potrzeb?

Worki treningowe dla początkujących

Osoby początkujące raczej nie mają wiedzy na temat worków i doświadczenia w tej sferze. Dlatego na początek warto wybrać uniwersalne rozwiązania. Jego wymiary zazwyczaj można dopasować do planu treningowego, a taki worek nie jest ciężki. Pozwala on wzmocnić mięśnie i wypracować lepsza sylwetkę. W tym przypadku ciekawą opcją jest worek treningowy stojący, np. gruszka bokserska.

Wybór worka treningowego

Podczas zakupu należy zwracać uwagę na typ worka, wagę, rozmiar, tryb mocowania i wykonanie. Takie parametry są bardzo ważne i wpływają na komfort użytkownika podczas ćwiczeń.
Najlepszym rozwiązaniem, ale także najdroższym jest worek treningowy stojący (zobacz) wykonany ze skóry naturalnej. Jego zaletą jest wytrzymałość i wygoda. Nieco tańsze są modele imitujące skórę, nadające się dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.
Worki można także zawieszać na taśmach mocujących lub łańcuchach.

Dobra jakość

Niezwykle ważnym aspektem podczas zakupu worka do treningu jest także jego jakość. Ważne są wszelkie detale i wykończenia, np. sposób zamykania worka, ozdoby, czy inne dodatkowe elementy. Dobry jakościowo produkt pozwoli na wykonywanie ćwiczeń nawet przez wiele lat, bez ryzyka otarć materiału i zniszczeń różnego typu. Najtańsze modele i wykonane z niezbyt trwałych materiałów raczej nie posłużą nam długo.

Comments are closed.