Wybór odpowiednich kijków

Kijki do biegania powinny być wybierane indywidualnie. Każdy musi dostosować je do własnego ciała, jego wzrostu oraz budowy. To wpłynie na komfort podczas aktywności fizycznej oraz na pojawienie się szybkich efektów tej czynności. Rynek sportowy i rekreacyjny jest wzbogacany o coraz to nowe produkty, dlatego wybór jest bardzo duży. Wielu producentów proponuje własne produkty (np. kije LEKI). Warto więc wybrać się do sklepu i zapoznać się z ofertą.

Odpowiednie kijki dla danej osoby

Przede wszystkim należy dostosować kijki do sposobu ich wykorzystania. Inne będą kijki do zwykłego regularnego biegania rekreacyjnego, a inne dla osób, które trenują zawodowo, a sam trening jest o wiele bardziej intensywniejszy, ponieważ wymaga pojawienia się innych efektów niż w przypadku aktywności rekreacyjnej.

Amatorzy będą zatem wybierać krótsze kijki, ponieważ zbyt długie kije na początek mogą powodować utrudnione poruszanie się. Wpływa na to przede wszystkim brak wypracowanej techniki przez początkujących. Dłuższe kijki używają sportowcy, którzy wiedzą jak prawidłowo zaangażować przy ich pomocy niemal całe ciało do pracy i sprawić, że efekty będą natychmiastowe.

Pytanie zatem, jakie to są krótkie, a jakie długie kije. Najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu stacjonarnego lub poszukać odpowiednich kijków w internecie. Ten pierwszy wybór jest korzystniejszy, ponieważ pracownik może dobrać odpowiednie kijki do naszej postawy.

Kije Leki dostępne na KrakówSport.pl.

Comments are closed.